پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​برگزاری نخستین جلسه کمیسیون بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در سال جاری

تاریخ انتشار: 1395/09/07

نخستین جلسه کمیسیون بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در سال جاری برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به کوهستانی بودن موقعیت جغرافیایی استان گفت: با توجه به تجربیات سال های گذشته و احتمال کولاک و برف و انسداد محورهای مواصلاتی در فصل زمستان می بایست پیش از آغاز فصل بارش نسبت به امکان سنجی جهت امداد رسانی در مواقع ضروری اقدامات لازم انجام تا این ایام را با کمترین آسیب ها سپری شود.

عبدالحسین علی اکبری با تاکید بر ضرورت تهیه چک لیستی از امکانات موجود برای مقابله با بحران های احتمالی در فصول بارندگی یادآور شد: در کنار این موضوع باید فهرستی از نواقص موجود در این خصوص نیز در اسرع وقت تهیه و نسبت به رفع آن ها اقدام شود تا در صورت نیاز عوامل درون سازمانی بدلیل خلأهای موجود به بحران زدگی دچار نشوند.

این مقام مسئول کنترل و نظارت بر امکانات راهدارخانه ها و ماشین آلات را ضروری دانست و اضافه کرد: کلیه مدیران شهرستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای باید برای مدیریت بحران های احتمالی توجیه شده و برای بدترین حالات ممکن آمادگی لازم را داشته باشند.

وی با بازخوانی دستورالعمل ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی اظهار کرد: مقابله و رفع بحران های غیر مترقبه و انسان ساز وظیفه بسیار خطیری است که نباید از آن غفلت شد، در این ارتباط باید بصورت همه جانبه از تامین خطوط تلفن برای تماس در مواقع اضطراری تا تامین انبار آذوقه آمادگی لازم را ایجاد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: بهره مندی از تمامی امکانات موجود در محورهای مواصلاتی از قبیل مجتمع های خدماتی و رفاهی، راهدارخانه ها، مساجد روستاها و نمازخانه های بین راهی جهت مدیریت بحران نیز باید مدنظر قرار گیرد.​مشخصات:
نظرات: *