پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

راهداری یک باور اعتقادی و شغلی مقدس است و راهداران همواره براساس باور و اعتقاد قلبی گام برمی‌دارند.


راهداری یک باور اعتقادی است

تاریخ انتشار: 1395/09/03

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی؛

مدير كل دفتر ابنيه فني راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست صمیمی که با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، معاون راهداری و کارکنان راهداری برگزار شد بر آگاه‌سازی افراد جامعه از وظایف راهداران تاکید کرد و اظهار داشت: بیان زحمات تمامی فعالان این عرصه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه‌ی راهداری امری ضروری است چرا که این امر، موجبات همبستگی و وابستگی بیشتر را فراهم می‌کند و ارتقا کیفیت فعالیت‌های آینده را نیز تضمین می‌کنند. متاسفانه مردم نسبت به این حرفه آگاهی ندارند باید برای آگاه سازی مردم نسبت به وظایف راهداران تلاش کنیم.

رضا اکبری راهداری را از شغل‌های با اهمیت عنوان کرد و افزود: همه‌ اصناف از احترام ویژه‌ای برخوردار هستند اما صنفی که به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و در همه‌ ایام سال باید در صحنه حضور داشته باشد شرافت، شان و منزلت بالاتری ‌دارد.

وی در ادامه گفت: از جمله اولویت های مهم سازمان در بخش ابنیه و نگهداری راهها دریافت آمار و اطلاعات دقیق از استانها و توزیع عادلانه اعتبار بر حسب اولویت مابین استانها می باشد.

اکبری با تاکید بر نقش مهندسی در سازمانها گفت: مهندس شخصی است که دانش مربوط به رشته تحصیلی اش را برخوردار باشد و از دانش و تخصصی که دارد برای رفاه بشریت استفاده کند. مهندسین عمران بیش از سایر رشته ها به سلامت انسانها خدمت کرده اند و بزرگترین چالش مهندسی عمران در دهه آینده نگهداری زیرساخت های حمل و نقل خواهد بود.

وی از چشم انداز مثبت دولت از ادغام راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش‌ها و  اقدامات رضايت بخشي در زمينه ادغام در سازمان صورت گرفته است، اداراتي که اخيراً در آنها تغييرات بوقوع پيوسته همه زير مجموعه وزارت راه و شهرسازي بوده و همگي عضو يك خانواده‌اند و تلاش در استانها برای خدمت برتر به هموطنان است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اولویت اصلی این اداره کل را راهداری زمستانی و ارتقاء ایمنی در محورهای استان بیان کرد و افزود: ارتقاء ایمنی در محورهای شریانی و غیر شریانی، حتی راههای روستایی از وظایف سازمان می باشد.

علی اکبری گفت: عملیات راهداری زمستانی باید با نگاه پیشگیری از انسداد راه انجام شود و باید پیش از بروز بحران، همه موارد لحاظ و اقدامات لازم در این خصوص اعمال شود.

وی از تامین لاستیک و سوخت ماشین آلات زمستانی در شهرستانها خبر داد و اظهار داشت: راهداری زمستانی و ارتقاء ایمنی محورهای ارتباطی استان یک بحث ریشه ای است و اولین اولویت کاری اداره کل است . همچنین در بحث دپوی نمک و شن و ماسه امسال هیچ مشکلی نداریم و در جلسه هماهنگی راهداری زمستانی که به ریاست استاندار محترم برگزار شد خروجی خوبی داشت و موضوعاتی که در جلسه تصویب شد بسیاری از مشکلاتمان را حل خواهد کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تامین ایمنی در جاده ها را از وظایف مهم راهداری عنوان کرد و گفت: استان آذربایجان غربی استان طولی، کوهستانی و برف گیری می باشد که هرگونه عملیات راهداری انجام می پذیرد.

شکری بیان کرد: استان آذربایجان غربی دارای 12000 کیلومتر راه می باشد که شامل 7800 کیلومتر راه روستایی، 3800 کیلومتر راه آسفالته و مابقی راه شوسه و خاکی می باشد.

وی نقاط پر تصادف در استان را 44 نقطه اعلام کرد و افزود: از 44 نقطه پرتصادف در 14 نقطه عملیات آشکاری انجام شده است.

 

 

 ​مشخصات:
نظرات: *