پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای از اجرای طرح ارتقاء ایمنی کاربران آسیب پذیر در استان خبر داد.


اجرای طرح ارتقاء ایمنی کاربران آسیب پذیر در آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1395/08/13

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی،

فروغ فاریابی در جلسه توجیهی که باحضور دهیاران و مجریان آموزش برگزار شد، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، ارتقاء آگاهي کاربران جاده درخصوص قوانين رانندگي، نحوه تردد ایمن در جاده ها، افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات با وسيله نقليه و جلوگيري از افزايش تلفات جاني کاربران در هنگام بروز سوانح جاده اي است.

فروغ فاریابی از فوت بیش از 260 نفر کاربر در 6 ماه سالجاری خبر داد و گفت: تصادف یک امر پیچیده و چند وجهی است که سه عامل خودرو، انسان و راه دخیل هستندو اجرای طرح ارتقاء ایمنی از اقدامات مورد نیاز در راستای کاهش مخاطرات کاربران جاده ای است.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش در راستای فرهنگ سازی ایمنی و ترافیک عنوان کرد: با برگزاری چنین طرح هایی در گستره وسیع می توان ضمن برانگیختن احساس مسوولییت درعابرین و کاربران جاده در قبال ایمنی خود و سایرین ، مهارت های لازم جهت تردد ایمن توام با آرامش و اطمینان در سطح جاده و محورهای استان را به عموم مردم آموخت.

فاریابی از اجرای این طرح در سه بخش برای وانت بارها، موتورسواران و ادوات کشاورزی در روستاها عنوان کرد و افزود: با هماهنگی دهیاران سخت کوش طرح ارتقاء ایمنی در مساجد روستاها اجرا خواهد شد. در این طرح ها علاوه بر آموزش نکات ایمنی لازم، تجهیزات ساده ایمنی مانند برچسب شبرنگ، کاور شبرنگ و کلاه ایمنی در بین شرکت کنندگان توزیع خواهد شد.

 ​ مشخصات:
نظرات: *