پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

کمیته ستاد اربعین حسینی با هدف برنامه ریزی، هماهنگی و ارائه خدمات به زائران در ایام اربعین حسینی با حضور معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، نمایندگان استانداری، نماینده حج و اوقاف، پلیس راه استان، سازمان صنعت، معدن و تجار


برگزاری کمیته ستاد اربعین حسینی

تاریخ انتشار: 1395/08/12

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی،

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، با تاکید بر آمادگی اعضاءحمل و نقل و سوخت اربعین استان اظهار داشت: روان سازی جابجایی زائران اربعین حسینی با بهره گیری از تمام توان ناوگان جاده ای استان انجام خواهد شد.

برقی با تاکید بر ازدحام زائرین برگشتی در روزهای بعد از اربعین حسینی اظهار داشت: از سازمان حج و اوقاف خواسته شده قرارداد کاروانها بصورت رفت و برگشت اعمال شود تا زائرین هنگام برگشت با مشکل مواجه نشوند و تا جایی که مقدور است از ارائه بلیط تک فروشی خودداری به عمل آید. همچنین حدالامکان انجمن صنفی شرکت ها و موسسات مسافربری حداکثر تخفیف را برای نرخ اتوبوسهای زائرین ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار سال گذشته  17 هزار و 289 نفر در مسیر رفت توسط ناوگان استان جابجا شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: هماهنگی های لازم با مدیران فنی شرکت ها و موسسات جهت نظارت دقیق تر بر وضعیت ایمنی ناوگان عمومی به مقصد مناطق مرزی مهران، شلمچه و چذابه به عمل آمده است.

حسینی نماینده سازمان حج و اوقاف با تاکید بر تعهد در برگشت اتوبوس ها اظهار کرد: با توجه به ازدحام زائرین هنگام برگشت، اتوبوسها باید قبل از حرکت تمام سرنشینان خود را سوار کنند.

وی تصریح کرد: طرح جابجایی روان زائران اربعین حسینی بعنوان یک طرح بزرگ ملی مطرح بوده و از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با بهره گیری از تمام توان امکان حمل و نقل راحت و بدون دغدغه آن ها فراهم شود.

این مقام مسئول یادآور شد: شرکت ها و موسسات حمل و نقل مسافربری استان باید اکیپ های مستمر در مرز مورد تردد زائران اربعین حسینی را مستقر کرده و پیش بینی های لازم برای اعزام سرویس های مازاد در صورت نیاز نیز انجام شود.

 ​مشخصات:
نظرات: *