پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اولین جلسه هماهنگی اجرای طرح زمستانی راهداری با حضور استاندار، معاون امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سایر مسئولین استانی در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.


اولین جلسه هماهنگی اجرای طرح زمستانی راهداری برگزار شد

تاریخ انتشار: 1395/08/02

استاندار آذربایجان غربی از انتقال و واگذاری همه امکانات و ماشین آلات وزارت راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای و استعلامات مردمی به این اداره تاکید کرد و اظهار داشت: شرایط آب و هوایی باعث ایجاد مشکلات زیادی در استان ما می شود و آمادگی دستگاههای اجرایی ناشی از توانمندی دولت محسوب می شود هرچه کند حرکت کنیم دولت و مردم بیشتر زیر فشار می روند.

سعادت بر فعال سازی و مدیریت مناسب نیروها و حوزه معاونت راهداری تاکید کرد و گفت: کوچکترین تعلل در طرح های زمستانی قابل جبران نیست.

وی تصریح کرد: شرایط را برای سفرهای ایمن در طول زمستان، باید دستگاههای اجرایی فراهم کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به روند ادغام راهداری و حمل و نقل و پایانه های استان اظهار داشت: آذربایجان غربی در کل کشور دومین استان پیشگام در امر ادغام و ساماندهی این حوزه بود که بیش از 1000 نفر به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی منتقل شدند.

عبدالحسین علی اکبری مهم ترین دغدغه های اداره کل را کمبود اعتبار تعمیر و تجهیز ماشین آلات راهداری و عدم پرداخت طلب پیمانکاران ایمنی را عنوان کرد و گفت: محورهای مواصلاتی تکاب به شاهیندژ، سردشت به پیرانشهر را جزء اولویت های ایمن سازی اداره کل می باشند.

تقی کهوریان معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اجرای طرح زمستانی یک کار جمعی و همگانی است و همه ادارات و سازمان ها باید به روند بهتر آن کمک کنند تاکید کرد و اظهار داشت: اهتمام ادارات باید در راستای به حداقل رساندن مشکلات باشد تا این طرح با کمترین مشکل به اتمام برسد.

معاون راهداری کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، گزارش مبسوتی از حوزه راهداری اعلام نمود گفت:  از اصلی ترین مشکلات در راهداری زمستانی کمبود برف خور و ماشین آلات ویژه راهداری زمستانی، کمبود نمکپاش مکانیزه و به موقع نبودن تامین و اختصاص اعتبارات می باشد.

شکری همکاری تمامی دستگاههای اجرایی استان در اجرای طرح زمستانی با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  را خواستار شد و افزود: از عوامل و مجموعه فرماندهی محترم پلیس راه استـــان بیش از سایر دستگاههــای دخیل در این امر،  بویژه همکاری در اعلام انسداد محورها انتظار می رود.

 

 ​مشخصات:
نظرات: *