پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​اجرای طرح های توسعه ای در پایانه های مرزی آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1395/04/01

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی از اجرای طرح های توسعه ای در پایانه های مرزی استان خبر داد.

عبدالحسین علی اکبری با اعلام این خبر افزود: آذربایجان غربی از یک چهره بین المللی به لحاظ همسایگی با 3 کشور خارجی و دارا بودن 5 مرز زمینی رسمی با این ممالک برخوردار است که این امر از جایگاه ویژه آذربایجان غربی در بخش حمل و نقل بین المللی حکایت دارد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی 22 درصد از کل مرزهای زمینی رسمی کشور را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: از 23 مرز رسمی زمینی کشور، 5 مرز در این استان قرار دارد که در سال های گذشته در خصوص اجرای طرح های جامع در این مبادی ورودی و خروجی اقدامات قابل توجهی انجام شده و برنامه های عمرانی کنونی نیز در بخش اعظمی از این پایانه های مرزی به اجرای طرح های توسعه ای اختصاص پیدا کرده است.

علی اکبری ادامه داد: اجرای طرح پارکینگ در پایانه مرزی بازرگان با 160 میلیارد ریال اعتبار، انتخاب پیمانکار جهت ساخت سالن مسافری در پایانه مرزی سرو و اجرای طرح های تکمیلی فاز دوم تکمیلی پایانه مرزی پلدشت از جمله طرح های توسعه ای در دست اقدام این مبادی ورودی و خروجی را شامل می شود.

وی یادآور شد: برای اجرای طرح جامع تکمیلی پایانه مرزی رازی نیز تلاش می شود که طرح در سریع ترین زمان ممکن کلنگ زنی و به مرحله بهره برداری برسد و در حال حاضر نیز در مرحله پیگیری تملک 5/13 هکتار زمین مورد نیاز برای ساخت طرح جامع در این مرز زمینی هستیم. 
مشخصات:
نظرات: *