پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​قبولی بیش از 95 درصد از وسایل نقلیه سنگین آذربایجان غربی از تست معاینات فنی

تاریخ انتشار: 1395/03/29

رئیس اداره ایمنی و ترافیک از قبولی 95 درصد از وسایل نقلیه سنگین مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی در سال جاری خبر داد.

فروغ فاریابی با اعلام این خبر افزود: امسال بیش از 8500 دستگاه انواع وسیله نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی مراجعه کردند که از این تعداد نزدیک به 8300 دستگاه موفق به دریافت برگه قبولی شدند.

وی با اشاره به فعالیت 6 مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در آذربایجان غربی ادامه داد: این مراکز در شهرستان های ارومیه، خوی، مهاباد، بوکان و سلماس قرار دارند و به صورت متوزان توزیع شده اند تا امکان دسترسی راحت صاحبان ناوگان سراسر استان به خدمات آن ها فراهم باشد.

فاریابی یادآور شد: تست معاینه فنی یکی از مهمترین ابزارهای نظارتی و کنترلی برای افزایش ایمنی ترددهای جاده ای، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و کاهش هزینه های ناشی از وجود نواقص فنی و مصرف سوخت است و انجام آن برای تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است بطوریکه بدون آن مجوز تردد در جاده ها را نخواهند داشت.

وی با اشاره به تجهیز مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین به سیستم بر خط اظهار کرد: این سیستم با هدف جلوگیری از بروز خطای انسانی در حین کنترل شاخصه های ایمنی ناوگان ایجاد شده و بکارگیری آن مانع از بروز هرنوع تخلف در جریان بازدید از ناوگان شده و بدون حضور خودرو در مراکز معاینه امکان صدور برگه قبولی از تست وجود ندارد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی اضافه کرد: در این مراکز تست هایی از جمله کنترل ترمزها، لغزندگی لاستیک، میزان صدا، توزین خودرو، باک غیراستاندارد، سالم بودن شیشه ها، لغزش جانبی چرخها و کیلومتر شمار مورد بازرسی و نظارت قرار می گیرند.

وی افزود: مردم در هنگام مراجعه به پزشک با حساسیت ویژه ای خواستار احراز مشکلات جسمی خود می شوند و باید این شیوه را در هنگام تست خودرو نیز داشته باشند چراکه سلامت فنی خودرو رابطه مستقیم با سلامت جسم آن ها و همراهانشان دارد و به دلیل عمومی بودن ناوگان این امر از اهمیت دوچندانی برخوردار است.​مشخصات:
نظرات: *